Expert Roczniak

Mieszkańcy Tarnowa i powiatu tarnowskiego mogą czuć się jeszcze bezpieczniejsi. Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego powierzyła obowiązki serwisowania wykorzystywanych przez nią ambulansów Specjalistycznemu Serwisowi EXPERT Roczniak.

Flota pojazdów użytkowanych przez Pogotowie Ratunkowe liczy obecnie 23 pojazdy wykorzystywane do wyjazdów ratunkowych, w tym 13 pracujące całodobowo. Karetki wyposażone w specjalistyczny sprzęt medyczny używane do wyjazdów ratunkowych muszą być niezawodne niezależnie od warunków drogowych czy pory roku. Czas dojazdu niejednokrotnie decyduje o szansach na uratowanie życia. Załogi ambulansów w swojej pracy muszą być pewne, że korzystają z niezawodnego sprzętu, który szybko i bezpiecznie dotrze na miejsce wezwania oraz przetransportuje osobę potrzebującą pomocy do odpowiedniej jednostki medycznej.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym maksymalny czas dotarcia ambulansu nie może być dłuższy niż 15 minut w mieście powyżej 10 tysięcy mieszkańców i 20 minut poza miastem powyżej 10 tysięcy mieszkańców.

Niezawodność w funkcjonowaniu pojazdów ratunkowych tarnowskiego pogotowia od niedawna zapewnia Specjalistyczny Serwis EXPERT Roczniak, który posiada odpowiednie doświadczenie i wyposażenie narzędziowe. Zadania Serwisu koncentrują się na prowadzeniu systematycznych przeglądów stanu technicznego pojazdów, ich ogumienia, kontroli olejów i wszelkiego rodzaju płynów. Dzięki stałej kontroli stanu ambulansów, będą one w doskonałym, bezawaryjnym stanie aby służyć oczekującym na pomoc medyczną.

Paweł Roczniak/właściciel firmy EXPERT Roczniak: dbanie o stan techniczny ambulansów Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego to dla nas powód do dumy ale również świadomość odpowiedzialności zadania. Zdajemy sobie sprawę z tego, że pojazdy te nie mogą zawieść, ponieważ służą ratowaniu zdrowia i życia. Mamy jednak odpowiednie doświadczenie, wiedzę i zaplecze techniczne, aby zapewnić bezawaryjne działanie karetek. Warto wspomnieć, że „perłą w koronie” tarnowskiego pogotowia jest najnowszy nabytek czyli ambulans Mercedes-Benz Sprinter. Posiada on silnik o pojemności trzech litrów i mocy 190 KM oraz napęd na 4 koła, który zapewnia pracę w trudnych warunkach terenowych. Dzięki temu, że nasza Firma specjalizuje się w obsłudze pojazdów marki Mercedes i uczestniczy w programie BestParts prowadzonym przez Mercedes-Benz, nowy ambulans nie ma dla nas żadnych tajemnic i z powodzeniem służy ratowaniu życia i zdrowia mieszkańców Tarnowa i powiatu tarnowskiego.