Expert Roczniak

Chyba każdy z nas w trakcie swojej „kariery” kierowcy narzekał na światła pojazdów nadjeżdżających z przeciwka, wielu z nas doświadczyło oślepienia tymi światłami, co mogło mieć swoje poważne konsekwencje.

Szczególnie w okresie jesienno-zimowym kwestia prawidłowego ustawienia świateł nabiera niezwykle ważnego znaczenia. Prawidłowo ustawione światła zapewniają nam nie tylko odpowiednie pole widzenia, ale wpływają również na bezpieczeństwo kierowców, którzy zbliżają się do nas z przeciwnego kierunku. Odpowiedni kąt pokazuje nam drogę przed samochodem, pobocze, ale przede wszystkim nie oślepiamy też jadących z naprzeciwka.

Aby poprawić bezpieczeństwo na drogach, policja zapowiedziała wzmożone kontrole ustawienia świateł samochodowych. Należy pamiętać, że za brak świateł możemy dostać nawet 100 zł mandatu i 2 punkty karne. W przypadku większych uwag do stanu technicznego pojazdu, policja może również zatrzymać dowód rejestracyjny.

Jeżeli nie jesteście pewni ustawień świateł w swoich pojazdach – zapraszamy do skorzystania z usług Specjalistycznego Serwisu EXPERT Roczniak, nasi pracownicy szybko i profesjonalnie skontrolują stan świateł pojazdu.

Dla osób, które wykonały ostatnie badanie techniczne pojazdu w naszej stacji, jak zawsze mamy niespodziankę – kontrolę ustawienia świateł wykonamy gratis. Warto korzystać z naszych usług!